Někdy loni na jaře jsem se poprvé s dvěma kolegy vydala na snídani. Za 3/4 roku jsme obrazili několik brněnských kaváren a bister a stala se z toho moje oblíbená tradice.

Bavard Café

Bavard byl ten důvod, proč jsme na první snídani vůbec vyrazili – kolega Martin nám vyprávěl, že tam byl na brunchi, a tak moc to chválil, že nešlo odolat. Druhou pozitivní referenci jsem měla od kamarádky. Dala jsem si vyhlášené vejce Benedikt a během dalších třech návštěv zde si nedala nic jiného. To jsem typická já – najdu si něco, co mi chutná, a už to neměním. Musím na tom zapracovat.

Velkou výhodou Bavardu je, že tady vaří už od 7 ráno, pro nás ranní ptáčata dokonalost, protože když vstáváte před šestou, nechcete jíst až v 9. Obsluha je zde fakt milá a prostor zdobí roztodivné obrazy. V létě je před kavárnou posezení venku na lavičkách z palet. Brzo ráno hodně dobré. Ne v pátek, kdy kolem jezdí popeláři. 🙂

Vejce Benedikt se slaninou

Coffee Trail Lidická/Štefánikova

Místo Fresh Freaks se vedle zastávky Antonínská otevřela druhá pobočka Coffee Trail a díky bohům za to. Moc pěkné prostory, velká nabídka slaných i sladkých snídaní, výborné cappuccino. Sem si ráda občas zajdu i cestou z práce. Na pobočce na Lidické je jedna místnost vyhrazena pro benefiční obchůdek. Můžete si nakoupit stylové oblečení a doplňky a peníze jdou na pejsky. Na Štefánikově je zase prodej věcí na sport.

Na jedné z poboček trvalo přes 20 minut, než od nás vůbec vzali objednávky. Jedna z teorií je, že jsme udělali rezervaci pro 8 lidí a bylo nás 7. I tak ale bylo zvláštní koukat, jak si lidi, co přišli po nás, vychutnávají svou ranní kávu dřív než my. Kromě téhle jediné věci nemám co vytknout a vřele doporučuji.

Bistro Franz

V Bistru Franz jsem byla už několikrát. Uznávám – jako první mě sem nalákal název. #franzkafkaafan Nabídka se průběžně mění se sezonou, talíře jsou bohatě zdobené a za místní brownies dám ruku do ohně. Stropy jsou vysoké a stěny neomítnuté, což působí industriálně a mně se to strašně líbí. Najíte se tady v průběhu celého dne.

Hemenex

Buchta B

Tak Buchta B nás nalákala svým bizarním názvem. Přední prostor se mi líbil, protože jsme ale byli skupinka, sedli jsme si dozadu do takové holomístnosti. Buchta B pro mě byla zklamáním. Obsluha na mě nepůsobila úplně nejlépe a jídlo mě taky nenadchlo. Dala jsem si vejce do skla s jogurtem a koprem a k tomu uzeného lososa. Všechno super, jen bílky byly prakticky syrové, ale možná to byla jen chyba volby a jsem připravena Buchtu B zkusit znovu. Kamarád měl třeba lívance s anglickou a hodně si je chválil.

Vejce do skla a uzený losos

Liselotte

A konečně něco, co není úplně v centru, ale přesto je to co by kamenem – Liselotte u zastávky Nemocnice milosrdných bratří. Otevřeno od 7 a hlásající „Nejlepší snídaně v Brně“. Nabídka hodně dobrá, nad jídelním lístkem sedíte půl hodiny a nemůžete si vybrat, ale realita… Musím říct že to, co jsem dostala, bylo fakt chutné. ALE kdyby mě nenalákala fotka, nebyla bych lehce zklamaná. Zatímco na fotce v menu byla houska obsypána slaninou, na mě smutně koukalo pár drobků. Kamarádce navíc zapomněli donést kávu. Jiná kolegyně si ale dávala ovocnou bowl a byla hodně nadšená, takže Liselotte určitě stojí za zkoušku.

Croque monsieur s vejcem Benedikt